Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi

Mühendislik Bilimleri Dergisi, Niğde Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından 2012 yılından beri çıkarılmaktadır. Yılda 2 kez yayınlanan, hakemli ve ücretsiz erişimli bir dergi olan Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi (ÖHÜ Müh. Bilim. Derg.) mühendislik bilimi ve teknolojiyle ilgilenen kişilere yüksek nitelikli bilgiler sunmaktadır. Dergimiz 2012 yılından 2016 yılına kadar Niğde Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi (ISSN: 2147-012X) adıyla yayımlanmıştır. Üniversitemiz adının 2016 yılında Ömer Halisdemir Üniversitesi şeklinde değiştirilmesi nedeniyle dergimizin adı da Ömer Halisdemir Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Dergisi (ISSN: 2564-6605) şeklinde değiştirilmiş ve 2017 yılından itibaren bu ad ile yayımlanmaya başlanmıştır.


Mühendislik Bilimleri Dergisi, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik–Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mimarlık ve ilgili diğer alanlarda yayın yapmaktadır. 

Mühendislik Bilimleri Dergisi’nin kapsamı nispeten geniş olup mühendislik bilimi alanında orijinal araştırma, derleme ve araştırma notu türü makaleleri içermektedir.

Makaleler, çeşitli üniversite ve kurumlarda görev yapan konularında uzman hakemler tarafından değerlendirilmekte ve hakemler tarafından uygun bulunması halinde yayına kabul edilmektedir. Türkçe veya İngilizce makale kabule eden Mühendislik Bilimleri Dergisi, tamamen ücretsiz olup yayınlanan makalelerin tam metinleri de ücretsiz olarak herkesin erişimine açık bulunmaktadır.

Duyurular

 

Makale Gönderim Şablonu

 
Dergimize makale gönderirken http://dergi.ohu.edu.tr/index.php/muhendislikdergisi/manager/files/article_template/OHU_MBD_Makale_Formati.docx adresi veya https://drive.google.com/open?id=1jgVglcOxVK_ViN9WemElrFYfegcMfBPy bağlantısındaki makale şablonunu kullanabilirsiniz.  
Yayın Tarihi: 2018-04-24
 

Yeni Sayı

 
Dergimizin Temmuz 2018 sayısı yayınlanmıştır. Emeği geçen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.  
Yayın Tarihi: 2018-07-25
 
Daha fazla duyuru...

Cilt 7, Sayı 2 (2018)


Kapak Sayfası


ISSN: 2564-6605